התקנת מצלמות אבטחה

אז מה היה לנו עד עכשיו

מצלמות אבטחה מאפשרות לנו לשמור על הבית שלנו או על שטח כלשהו שנמצא בבעלותנו. התקנת מצלמת אבטחה היא השלב הראשון בדרך לשמירה על מקום כלשהו ביעילות. במאמר הבא נסקור את ההיבטים השונים שחשוב להכיר בהתקנת מצלמות אבטחה – החל מסוגי המצלמות, דרך הדברים שחשוב לקחת בחשבון ועד למחיר.

 

תנו לנו להפתיע אתכם במחירי מבצע שאסור לפספס!

 

התקנה מצלמות אבטחה

התקנה מצלמות אבטחה מבצעים על מנת ליצור סביבה מבוקרת והרתעה. סביבה מבוקרת נוצרת בכך שהמצלמה יכולה להתמקד על שטח מסוים ולדאוג שהוא מוגן ושמור מפני גורמים כאלו ואחרים. הרתעה נוצרת כאשר גורמים עוינים מבחינים בהימצאות של מצלמות אבטחה, מה שמונע מהם כניסה אל השטח המצולם.

לפני שמתקינים מצלמת אבטחה, כדאי להבין מה המטרה שאנו רוצים להשיג באמצעות אותה התקנה. האם אנחנו רוצים ליצור הרתעה? או שאולי אנחנו מעוניינים ביצירת סביבה מבוקרת? לפי אותה מטרה נוכל לדעת כיצד לבצע את ההתקנה.

 

מה צריך לקחת בחשבון?

לאחר שמבינים את המטרה לשמה מעוניינים בשירות התקנת מצלמות אבטחה, צריך לקחת בחשבון מספר גורמים מסוימים לפני ההתקנה:

 • מיקום המצלמה – האם המצלמה תמוקם בתוך הבית או מחוץ לבית?
 • סוג המצלמה – מצלמה שניתן להבחין בה (גלויה) או מצלמה שלא ניתן להבחין בה (סמויה)?
 • כמות – עם כמה מצלמות ניתן לכסות את כל השטח הרצוי?
 • טיפוגרפיה – שטח הצילום הוא צר או רחב?

 

מרכיבי מחיר מצלמת האבטחה

התקנה של מצלמות אבטחה, על כל שלל מרכיביה, יכולה לעלות בין 3,500 ל-4,500 שקלים בממוצע. מה שמשפיע על המחיר אותו תצטרכו לשלם הם שלושה מרכיבים עיקריים:

 1. סוג המצלמות וכמות המצלמות שיותקנו
 2. מערכת ההקלטה
 3. התקנת המערכת

 

דרך זולה ליצירת הרתעה בעזרת התקנת מצלמות אבטחה

כפי שכבר ציינו מקודם, אחת הסיבות העיקריות להתקנת מצלמות אבטחה היא יצירת הרתעה. גורמים עוינים, כמו פורצים למשל, יכולים לוותר על פריצה לבית בגלל הבחנה במצלמת אבטחה. מכיוון שלא כולם יכולים להרשות לעצמם התקנה של מצלמות אבטחה, עקב עלויות גבוהות, ניתן להשתמש בפתרון דמה יצירתי, שיכול ליצור הרתעה במידה מסוימת.

מצלמת דמה מתאפיינת בכמה סוגי מאפיינים:

 • מחיר נמוך – מצלמה בעלות של 80 עד 120 שקלים.
 • ללא צילום כלל – זוהי מצלמה שאינה מצלמת, אך היא בעלת המראה של מצלמת האבטחה, דבר שיוצר הרתעה.
 • חיישן תנועה – מצלמות דמה מתקדמות מצוידות בחיישן שמסייע להן לעקוב אחר תנועה, אם כי פורצים מנוסים עשויים להבחין בהבדל שבין מצלמת דמה למצלמת אבטחה אמיתית.

 

מה צריך לדעת על המצלמה שלכם?

קיימים הרבה סוגים של מצלמות אבטחה. כל מצלמת אבטחה היא בעלת תכונות מסוימות. התכונה הבסיסית ביותר של מצלמת האבטחה היא צילום, אך יכולות מצלמת האבטחה לא מסתכמות רק כאן. מצלמה פשוטה היא מצלמה זולה (350 עד 400 ש"ח) שעומדת במקום ומצלמת ברזולוציה שאינה מתקדמת במיוחד. היא מתאימה בעיקר לבקרה בתוך הבית.

מצלמות מתקדמות יותר כוללות תכונות נוספות. מצלמה שאמורה לפעול גם בחושך תצטרך להיות מצוידת בחיישני אינפרא אדום, שיאפשרו לה לספק תמונה טובה מספיק גם בשעות הלילה.

מצלמת אנטי ונדל היא מצלמה מתקדמת שעשויה מברזל ומוגנת מפני גשמים, מה שהופך אותה למצלמה טובה ליצירת הרתעה. היא מסוגלת לצלם גם בחושך וניתן להתקין אותה מחוץ לבית.

 

יד מתקנת מצלמת אבטחה

 

סוגי מצלמות אבטחה וייעודן

ישנם סוגים שונים של מצלמות אבטחה, אשר שונות אחת מהשנייה הן במפרט הטכני שלהן והן בייעוד שלהן.

– מצלמת הרתעה

מצלמת אבטחה הנועדה ליצור הרתעה ולכן רואים אותה ואינה נסתרת. כמו כן, ניתן לחבר את מצלמת ההרתעה למערכת האזעקה בביתכם, כך שיעבדו במקביל במידה וישנה פריצה.

– מצלמה ממונעת

מצלמת אבטחה המאפשרת להתאים מצבי צילום ושליטה באיזורי הצילום. כמו כן, מיועדת יותר למקומות ציבוריים והומי אדם מכיוון שהינה מצלמת ב360 מעלות, וכך גודל שטח הפנים שהמצלמה יכולה לצלם בו זמנית.

– מצלמה נסתרת

מצלמה נסתרת זעירה מאוד שבניגוד למצלמת הרתעה שהינה בולטת לעין, נועדה בכדי לצלם מבלי שאנשים ידעו שהם מצולמים.

מתאים מאוד למצבים בו אתם משאירים את הילד עם המטפלת או את ההורה שלכם עם המטפל שלהם.

– מצלמת IP

מצלמת IP היא מצלמה המתחברת לרשת מקומית או לרשת האינטרנט על ידי חייגן או נתב מובנה במצלמה.

ניתן לצפות בשידור חי, בכל רגע ומכל מקום בעולם מכיוון שהחיבור הינו דרך האינטרנט.

– מצלמות כיפה

מצלמות אבטחה כיפה הן המצלמות הנפוצות ביותר מכיוון שהינן אסתטיות יותר. כמו כן, לא ניתן לראות לאיזה כיוון העדשה מכוונת.

ישנם סוגים שונים ותכונות טכנולוגיות שונות למצלמות כיפה.

– מצלמת צינור

מצלמה אבטחה בעלת צורה של גליל ארוך, רזולוציה גבוהה וצמצם אוטומטי אשר מגביל את כניסת האור בשעות היום.

מיועדת בעיקר למקומות עם צילום חוץ ובעלת ראיה רחבה יותר.

 

התקנה מקצועית

אחד הדברים המשמעותיים ביותר בכל הקשור למצלמות אבטחה, הוא תהליך ההתקנה שלהן. ככל שתהליך ההתקנה מקצועי ואיכותי יותר, כך הסיכויים שהמערכת שהותקנה אצלכם תעבוד ביעילות ולטווח זמן ארוך יותר הם גבוהים יותר. כדי להבטיח התקנה מקצועית מומלץ ליצור קשר עם איש מקצוע מנוסה, בעל המלצות.

 

מצלמה נסתרת

בעזרת מצלמה נסתרת ניתן לצלם אנשים מבלי שהם מודעים לכך. אם אתם רוצים לדעת למשל האם אדם מסוים שאתם חושדים בו גונב דברים ממקום מסוים בבית, תוכלו להשתמש במצלמה מהסוג הזה. את המצלמות הללו ניתן להטמין במקומות שאינם מעוררים חשד בבית, כמו בתמונה, ציור או שעון קיר.

מצלמות נסתרות אחרות מגיעות בצורות של גלאי עשן או של קופסאות חשמל. במידה ואתם רוצים ליצור מימד מסוים של הרתעה, מצלמה נסתרת, שהמחיר שלה נע בין 350 ש"ח ל-1,000 ש"ח לא תהיה בהכרח המצלמה שתתאים לכם.

 

דיגיטלי או אנלוגי?

שני סוגים נפוצים במיוחד של מצלמות אבטחה הן מצלמות האבטחה הדיגיטליות (IP) ומצלמות האבטחה האנלוגיות:

 1. מצלמת אבטחה דיגיטלית (IP) – מצלמת אבטחה שהחיווט שלה נעשה באמצעות כבל רשת.
 2. מצלמת אבטחה אנלוגית – מצלמה שמתחברת בעזרת כבל אנלוגי.

 

ישנם כמה הבדלים בין מצלמות האבטחה הללו. מצלמה אנלוגית היא מצלמה מהסוג הישן יותר. המצלמות האנלוגיות שנמכרות כיום בשוק הן כאלו שמגיעות עם איכות צילום גבוהה יחסית לפעם (HD), אך עדיין איכות התמונה שלהן פחות טובה מאיכות התמונה של מצלמה דיגיטלית.

מצלמה אנלוגית נוטה להתקלקל יותר מהר מאשר מצלמה דיגיטלית, כשאפשר למנות גם את יכולת זיהוי הפנים והתנועה של המצלמה הדיגיטלית כחלק ממספר היתרונות שיש לה. מחיר מצלמה דיגיטלית גבוה ב-30% עד 50% מאשר מצלמה אנלוגית.

 

מצלמה עצמאית – למה היא יכולה לשמש?

מצלמת אינטרנט עצמאית היא מצלמה פשוטה יחסית, שאתם יכולים לרכוש ולהתקין בעצמכם. המחיר של מצלמה כזאת נע בין 200 ל-400 ש"ח. היא מתחברת לאינטרנט של הבית, אינה מצריכה חיווט מסוים ומשדרת ישירות לסמארטפון שלכם. שימו לב שמצלמה זו יעילה לטווח קצר בלבד, כך שהיא יכולה לשמש לצפייה במיטת תינוק או לצפייה בחלק ספציפי בבית.

 

שליטה מרחוק

אם אתם מעוניינים בשליטה כמעט מלאה על המצלמה שלכם מרחוק, המצלמה הממונעת יכולה להתאים לכם. תוכלו לשלוט על התנועה שלה, על הפוקוס ועל הזום. מצלמה זאת נחשבת ליקרה מאוד. היא עולה בין 3,500-5,000 ₪ עבור מצלמה בודדת.

 

מצלמה אלחוטית

מצלמת אבטחה אלחוטית הן מצלמה שנתונה להפרעות תקשורת שונות. הפרעות כאלו, שפוגעות בשידור התמונה, יכולות להיווצר על ידי מכשירים הפולטים קרינה. היתרון של המצלמה הזאת הוא שהיא משדרת למסך, ושניתן להציב אותה באופן מרוחק יחסית מהמסך שאליו היא משדרת.

 

איזה שטח מצלמים?

רוצים לצלם את החצר שלכם? את אחת הקומות בבית הפרטי שלכם? אורך העדשה של המצלמה הוא פרמטר חשוב שישפיע על השטח שהמצלמה שלכם תכסה בפועל. שטחים נרחבים עשויים להצריך מכם מספר מצלמות אבטחה עם אורכי עדשות שונים. התייעצות עם המתקין תאפשר לכם לקבל החלטה נכונה בעניין הזה.

 

האם לצורת המצלמה יש השפעה?

צורת המצלמה קובעת בעיקר את יכולת שינוי העדשה של המצלמה ואת האסתטיקה שלה. מצלמת כיפה למשל, היא מצלמה בעלת מראה עגול. היא אסתטית יותר ופחות מאיימת מצד אחד, אך היא מגיעה עם עדשה מובנית וקבועה שמאפשרת צילום בזווית אחת.

מצלמת אבטחה בצורה של מצלמת גוף נחשבת לפחות אסתטית ומעודנת במראה שלה, אך בזכות הצורה שלה ניתן להתאים לה סוגים שונים של עדשות, מה שיכול להיות בעל חשיבות לצרכים שלכם.

 

התקנת מצלמות אבטחה

 

חשיבות מערכת ההקלטה

מערכת ההקלטה מאפשרת לשמור את החומר שמצולם דרך מצלמת האבטחה, מה שהופך את המצלמה לכלי אבטחה אפקטיבי. מקלטי DVR הם סוגי המקלטים של מצלמות אבטחה קוויות. בין המצלמה, המקלט ומקור החשמל יעברו כבלים חשמליים. אומנם המראה הקווי נחשב למסורבל יותר, אך מצלמות אבטחה קוויות משדרות באיכות טובה יותר ונחשבות ליציבות יותר מבחינת רציפות השידור בצורה תקינה.

 

סוגי מערכות DVR

יש שני סוגים עיקריים של מערכות DVR:

 1. כרטיס DVR למחשב – זהו כרטיס שניתן להתקין בכל מחשב ביתי כלשהו. בצורה הזאת, מידע מוקלט ממצלמת האבטחה ונשמר על גבי המחשב הביתי עצמו.
 2. מערכת DVR כיחידה עצמאית (Stand Alone) – זוהי מערכת עצמאית שקיים בה דיסק קשיח, עליו נשמר המידע. ניתן להריץ את הצילומים קדימה או אחורה, כמו גם לצפות דרך מערכת זו בצילומים באופן ישיר.

 

איזו מערכת DVR עדיפה?

לכל מערכת יש את היתרונות והחסרונות שלה. בעוד שמערכת עצמאית נחשבת ליציבה יותר, לבטיחותית יותר ולכזאת שאינה נתונה ליותר מדי עומס, היא יכולה להכיל מספר מצומצם של מצלמות אבטחה. כרטיס DVR לעומת זאת יכול לאפשר לנו שימוש ביותר מצלמות אבטחה, אם כי מדובר כאמור על מערכת פחות יציבה ובטיחותית.

 

כמה זה עולה?

ככל שמכשיר ה-DVR שתרכשו יתואם ליותר מצלמות, ככה תצטרכו לשלם עליו יותר. מכשיר DVR עולה בין 1,000 ל-4,000 שקלים. בנוסף למספר המצלמות, דחיסות התמונה, הרזולוציה שלה וקצב השידור ישפיעו גם כן על המחיר אותו תשלמו.

 

התקנת מערך מצלמת אבטחה

להתקנה יש עלויות משל עצמה. התקנת מצלמות אבטחה (הכוללת התקנה של מצלמה אחת וכבל ייעודי) עולה 350-500 ש"ח, בעוד שהתקנת מערכת ההקלטה וחיבור שלה אל המצלמה עולה 200-600 ש"ח. גם תוספות ושדרוגים משפיעים על מחיר ההתקנה.

 

שדרוגים ותוספות בתהליך של התקנת מצלמות אבטחה:

 1. שמע – הוספת מיקרופון אחד, שמוסיף קול לווידאו, תייקר את ההתקנה ב-500-600 ש"ח.
 2. כבלים – הסלקה של הכבלים הרלוונטיים על ידי חציבה בקיר, הטמנה של הכבלים וסיוד מחדש, יכולה לעלות 1,500 ש"ח.
 3. אורך כבל – כבל חשמל ארוך יותר (המחבר בין המצלמה למקלט) ייקר את ההתקנה בעשרות שקלים לפחות עבור כל מטר.
 4. מרכיב סיכון – הימצאות מרכיב של סיכון בהתקנת המצלמה תייקר את עלויות ההתקנה, בהתאם לרמת הסיכון.

 

כמה עולה התקנת מצלמות אבטחה? מחירים מצלמות אבטחה

אם שאלתם את עצמכם כמה עולה התקנת מצלמת אבטחה, אתם בכיוון הנכון. קודם כל, יהיה הכי חשוב לערוך מעין מחקר שוק מקדים.

בואו נקרא לזה השוואת מחירים בין מצלמות אבטחה. וכשאתם עורכים את מחקר השוק שלכם, יהיה חשוב תמיד להגדיר את המטרות והצרכים מהמצלמה.

למשל, אם תצטרכו מצלמת אבטחה 2 מגה פיקסל, העלות הממוצעת תהיה בין 700 ₪ ל-900 ₪ עבור 2 מצלמות של 2 מגה פיקסל.

רוצים איכות הקלטה גבוהה יותר? העלות הממוצעת של 2 מצלמות 5 מגה פיקסל היא 1,100 – 1,250 ₪ בממוצע. מעבר למצלמות האלו שהבאנו כאן בתור דוגמה, קיימות עוד מצלמות מסוגים רבים ושונים.

 

סוג המצלמה מחירון (לא כולל התקנה)
מצלמת הרתעה ₪49-199
מצלמה PTZ ממונעת ₪3,500-5,000
מצלמה נסתרת החל מ-₪199
מצלמת IP החל מ-₪199 – ₪2,048
מצלמות כיפה החל מ-₪179 – ₪2,759
מצלמת צינור החל מ-₪215 – ₪735

 

באנר התקנת מצלמות אבטחה

 

התאמת מצלמות אבטחה לבית העסק ולבית

אם אתם צריכים מצלמת אבטחה אבל לא בטוחים בסוג שלה, אנחנו כאן בדיוק בשביל זה. תוכלו ליצור עמנו קשר, להזמין אותנו אל ביתכם או אל בית העסק ולקבל ייעוץ ללא התחייבות.

אנחנו נגיע ונסקור את השטח, נבין את נקודות התורפה באזור ונמליץ על המצלמות שישרתו אתכם בצורה המדויקת ביותר.

מאחר שאנחנו דוגלים בצרכנות חכמה, אנחנו מזמינים אתכם ליידע אותנו אם קיבלתם הצעת מחיר נמוכה משלנו. נעשה מה שניתן כדי לנסות להשוות אותה.

לקבלת הצעת מחיר להתקנת מצלמות אבטחה השאירו פרטים
הביטחון שלכם חשוב לנו מאוד!
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ מלא חינם
רק רגע..
תנו לנו להפתיע אתכם במחירי מבצע שאסור לפספס!